Menu

Twarda przeprawa Sokoła ze Świdnicą (FOTO)

Sokół Browar Kościerzyna po trzech porażkach z rzędu, sięgnęli po komplet punktów w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Zespół Andrzeja Gryczki pokonał przed własną publicznością ŚKPR Świdnica 33:28 (16:12).

W pierwszych siedmiu, wyrównanych minutach gry z obu stron, kościerscy piłkarze ręczni mocno podkręcili tempo i od stanu 3:3 objęli prowadzenie 13:5 w 19. minucie spotkania. Ośmiobramkowa zaliczka zmalała o połowę na koniec pierwszej połowy, wobec rozluźnienia i nie najlepszej skuteczności po stronie gospodarzy. Po 30 minutach gry zespół ze Świdnicy przegrywał 12:16, a wynik sprawiał, że losy meczu były jeszcze sprawą otwartą…

Po zmianie stron gra toczyła się pod znakiem równorzędnej rywalizacji. „Sokoły” kontrolowały przebieg rywalizacji, choć jak tylko zdołali zwiększyć przewagę do 6-7 bramek, przyjezdni szybko powracali do punktu wyjścia, czyli straty czterech goli. Na pewno należy podkreślić fakt, iż był to mecz niezwykle twardy, a czasem była prowadzona zbyt ostra gra – zwłaszcza ze strony gości, co odzwierciedla fakt, iż gracze ŚKPR lądowali na ławce kar aż 10-krotnie, a to co najmniej o dwie kary za mało po ewidentnych przewinieniach na najlepszym strzelcu Sokoła - Macieju Reichelu. O dziwo dwójka arbitrów dwukrotnie wykluczała rozgrywającego z Kościerzyny, zamiast ten sam „środek zapobiegawczy” zastosować wobec szczypiornistów ze Świdnicy. W ostatnich minutach nastąpił ostatni zryw gości, którzy na 2 minuty przed końcem zbliżyli się do zespołu Andrzeja Gryczki na różnicę trzech trafień, ale więcej doświadczenia i zimnej krwi zachowali kościerzynianie, którzy ostatecznie triumfowali 32:28.

Bardzo dobre zawody rozegrał Maciej Reichel, który swoją grą pokazał, iż niedawna jeszcze kontuzja jest już za nim. Rozgrywający Sokoła pokonywał golkiperów rywala aż 10-krotnie. 100% skutecznością z linii 7 metrów popisał się także Karol Bednarek, który sześciokrotnie podchodził do rzutów karnych i sześciokrotnie umieszczał piłkę w siatce.

W najbliższą sobotę (12.12) Sokół Browar Kościerzyna w ostatnim meczu I rundy w Kaliszu zmierzy się z miejscowym MKS-em.

Ostatnio zmienianyniedziela, 06 grudzień 2015 22:40