Menu

Stoicki spokój i ważne zwycięstwo Sokoła (FOTO)

Sokół Browar Kościerzyna odniósł niezwykle ważne zwycięstwo na zapleczu PGNiG Superligi. Podopieczni Andrzeja Gryczki pokonali przed własną publicznością MKS Poznań 28:25 (13:11).

Aby umocnić się w ligowej tabeli na 8 pozycji i odskoczyć znajdującemu się w strefie barażowej o utrzymanie MKS-owi Poznań, zespół z Kościerzyny musiał koniecznie zwyciężyć sobotni (5.03) pojedynek.

Pierwsze minuty były udane dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 4:2, jednak tę dwubramkową stratę poznaniacy szybko zniwelowali. „Sokoły” jednak ponownie po kilku skutecznych kontrach, wypracowali sobie przewagę, tym razem wynoszącą 3 bramki (8:5). W ostatnich 5 minutach kościerzynianie zagrali nieskutecznie, a w ich szeregach pojawiły się niepotrzebne straty i błędy. To wykorzystali rywale, którzy od stanu 12:7 dla drużyny Andrzeja Gryczki, rzucili trzy bramki z rzędu i przewaga Sokoła wynosiła już tylko dwie bramki. Przy takiej różnicy i wyniku 13:11 dla miejscowych oba teamy schodziły do szatni.

Po zmianie stron od kolejnych trzech bramek z rzędu rywalizację rozpoczęli poznaniacy, jednak na szczęście dla Sokoła, na dalsze budowanie przewagi kościerska defensywa i bardzo dobrze dysponowany tego dnia w bramce Maciej Pieńczewski, nie pozwolili. W ataku zdecydowanie lepiej aniżeli w pierwszych 30 minutach zaczął prezentować się Szymon Kmieć i w 39. minucie Sokół odzyskał dwubramkowe prowadzenie (17:15). Na kwadrans przed końcem przy wyniku 20:17 dla gospodarzy, rywale rozpoczęli grę wysokim pressingiem i indywidualnym kryciem, co w przeszłości już dwukrotnie gospodarzy i kościerskich kibiców przyprawiało o palpitację serca. Wszyscy mieli w pamięci mecz z ubiegłego sezonu, gdzie mimo wysokiego prowadzenia, Sokół nie wywalczył kompletu punktów, właśnie przez straty wymuszane wysokim pressingiem MKS-u. Ta lekcja została jednak przez podopiecznych Andrzeja Gryczki odrobiona i mimo wysokiego wyjścia obrony, Sokół raz za razem trafiał do siatki. Choć trzeba przyznać, że poznaniacy włożyli sporo sił, aby doprowadzić choćby do remisu, to kościerski I-ligowiec z zimną krwią wykorzystywał to, co miał, zapewniając sobie zwycięstwo różnicą trzech trafień (28.25). Ważne jest, że w wielu sytuacjach szczypiorniści z Kościerzyny zachowywali spokój, nie dając ponosić się emocjom. A ten stoicki spokój pozwolił na zgarnięcie do ligowej tabeli dwóch, jakże ważnych punktów.

W najbliższą sobotę (12.03) w Gdyni Sokół Browar Kościerzyna zmierzy się z miejscową Spójnią.

Sokół Browar: Pieńczewski, Świrkula - Kmieć 7, M. Reichel 6, Skwierawski 5, Lisiewicz 4, T. Bronk 3, Jasowicz 2, Piechowski 1, Bednarek.

Ostatnio zmienianyniedziela, 06 marzec 2016 22:00