Menu

Przegrana w starciu z liderem (FOTO)

W 6. kolejce piłkarskiej IV ligi, Kaszubia Visline Kościerzyna doznała drugiej porażki w tym sezonie. Bordowo-biali przed własną publicznością ulegli liderowi – Wierzycy Pelplin 0:2 (0:1).

W pierwszej połowie więcej ochoty do gry w ataku wykazywali przyjezdni, którzy częściej znajdowali się z piłką w obrębie pola karnego podopiecznych Tomasza Bąkowskiego, jednak pierwszy groźny strzał oddali gospodarze. W 20. minucie z woleja uderzał Roland Kazubowski, jednak pewnie futbolówkę odbił golkiper z Pelplina. Dwie minuty później padł pierwszy gol. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, piłkę do siatki skierował Bartosz Gutorski z Wierzycy. Mimo utraty gola, niemoc w napadzie Kaszubii trwała w najlepsze. Przed przerwą miejscowi tylko dwukrotnie oddawali strzały na „świątynię” rywala, jednak w obu przypadkach – próbach Rychłowskiego i Węglińskiego – piłka nie znalazła drogi do bramki. Co więcej, szansę na podwyższenie prowadzenia mieli przyjezdni, którzy po źle rozegranym rzucie wolnym przez kościerzynian, wyszli z szybkim kontratakiem i w pojedynku sam na sam z napastnikiem z Pelplina znalazł się Dawid Krawcewicz. Na szczęście górą był kościerski golkiper.

Po zmianie stron na murawę wyszła zupełnie inna drużyna gospodarzy, którą chciałoby się oglądać od pierwszych minut. Bojowo nastawiona, potrafiąca szybko i składnie przeprowadzać akcje skrzydłami, co skutkowało wręcz zamknięciem przez dobre 25 minut ekipę gości niczym w zamku hokejowym. Raz za razem kościerscy piłkarze stwarzali zagrożenie pod bramką lidera IV ligi, lecz niestety, w wielu sytuacjach brakowało skuteczności lub po prostu odrobiny szczęścia jak choćby przy próbie strzeleckiej Węglińskiego, kiedy to piłka odbiła się od poprzeczki. W 58. minucie po uderzeniu na bramkę gości, piłka odbiła się od ręki obrońcy Wierzycy – Piotra Jaroszka i przeszła minimalnie obok słupka. Ewidentnie w tej sytuacji należał się rzut karny dla Kaszubii, co widział cały stadion jak i sami gracze Wierzycy – niestety, nie zauważyła tego osoba, od której zależało podyktowanie rzutu karnego, czyli arbiter główny. Bardzo ofensywnie grający gospodarze nie ustrzegli się jednak poważnego błędu, kiedy to bardzo szybko po rozegranym wyrzucie z autu z prawej strony boiska, goście przedostali się w „szesnastkę” Kaszubii, a tam celnym uderzeniem popisał się Łukasz Racki i od 77. minuty goście prowadzili już 2:0. W tym momencie z kościerskiego IV-ligowca uszło powietrze i w końcówce bliżej podwyższenia prowadzenia byli pelplinianie, aniżeli miejscowi gola kontaktowego.

W następnej kolejce (17.09) Kaszubia na wyjeździe zmierzy się z Rodłem Kwidzyn. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż po 6. kolejkach Kaszubia z bilansem bramkowym 16 goli zdobytych, 13 straconych, jest drużyną z największą liczbą goli strzelonych spośród wszystkich IV-ligowców, ale zarazem znajduje się na niechlubnym 3. miejscu pod kątem goli straconych. Do tego 10 zdobytych punktów daje aktualnie „Dumie Kaszub” ósmą pozycję w ligowej hierarchii.

Ostatnio zmienianyniedziela, 11 wrzesień 2016 14:59