Menu

Hokejowy wynik i zwycięstwo Kaszubii w "Derbach Kaszub" (FOTO) Wyróżniony

Na zdjęciu Roland Kazubowski z Kaszubii Kościerzyna, po zdobyciu gola na 3:1 dla bordowo-białych w 54.minucie meczu przeciwko Cartusii Kartuzy. Na zdjęciu Roland Kazubowski z Kaszubii Kościerzyna, po zdobyciu gola na 3:1 dla bordowo-białych w 54.minucie meczu przeciwko Cartusii Kartuzy.

Kaszubia Visline Kościerzyna po ciekawym i pełnym goli widowisku, pokonała przed własną publicznością w „derbach Kaszub” Cartusię Kartuzy  6:3 (2:0). Aż siedem bramek padło w drugiej odsłonie zawodów.

Po dość spokojnym, czy też bardziej niemrawym początku, z minuty na minutę rozkręcali się bordowo-biali, którzy w 19. minucie za sprawą Rolanda Kazubowskiego objęli prowadzenie. 11 minut później mogło być 1:1. Po zagraniu piłki ręką w „szesnastce” Kaszubii jednego z piłkarzy „Dumy Kaszub”, sędzia wskazał na 11. metr, a do futbolówki podszedł kapitan gości, Ryszard Dawidowski. Na szczęście dla drużyny z Kościerzyny i ku uciesze jej fanów, piłka padła łupem Dawida Krawcewicza. W 40. minucie wynik pierwszej połowy na 2:0 dla miejscowych ustalił Michał Drzymała, który podobnie jak kapitan Cartusii, podszedł do futbolówki ustawionej na 11. metrze. W przeciwieństwie do gracza rywala zza miedzy, kapitan „niedźwiadków” pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.

Prawdziwa kanonada nadeszła jednak po zmianie stron. W 52. minucie bramkę kontaktową dla Carusii zdobył Paweł Deliga, ale na odpowiedź kościerskiego IV-ligowca nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później po daleko zagranej piłce w pole karne gości, wychodzącego golkipera uprzedził Roland Kazubowski i głową przelobował kartuskiego bramkarza. W 57. minucie dobre podanie z lewej strony od Mariusza Węglińskiego wykorzystał Michał Drzymała, oddając mocny strzał z pierwszej piłki i nie pozostawiając bramkarzowi przyjezdnych szans na skuteczną interwencję. Niespełna 10 minut później z dobrej strony pokazał się inny gracz bordowo-białych Dawid Neścior, który w pojedynku sam na sam minął golkipera, jednak jego strzał w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zablokował jeden z defensorów Cartusii. W 73. minucie na strzał na bramkę gości zza „szesnastki” zdecydował się Błażej Wenta, a po jego płaskim uderzeniu piłka znalazła drogę do siatki. Po chwili nastąpiła szybka odpowiedź gości, którzy po nieporozumieniu w szeregach miejscowych, wywalczyli rzut wolny pośredni w polu karnym Kaszubii i drugim golem dla teamu z Kartuz rozmiar strat zmniejszył Bartłomiej Nałęcz. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, bardzo ładną akcję prawą stroną przeprowadzili kartuzianie, a wszystko pięknym strzałem zwieńczył Jakub Leszkiewicz. Tego dnia to jednak jeszcze nie był koniec popisów strzeleckich na stadionie miejskim w Kościerzynie. W doliczonym czasie gry, Dawid Neścior wyłożył idealnie futbolówkę Mariuszowi Węglińskiemu, któremu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do pustej bramki.

Kaszubię po zwycięstwie 6:3 czeka krótki odpoczynek, bo już w najbliższy czwartek (1.09) „Duma Kaszub”  na wyjeździe zmierzy się z Jaguarem Gdańsk.

Kaszubia: Krawcewicz – Szulc (60’ Siemko), Bobowski, Tusk, Cysewski, Rychłowski (75’ Pepliński), Wenta, Drzymała (67’ Choszcz), Węgliński, Neścior, Kazubowski (57’ Regliński)

Cartusia: Babiński- Traut, Grala, Ziółkowski (46' Deliga), Niedźwiecki- Dawidowski, Iwanowski (69' Mateja), Adamkiewicz (78' Leszkiewicz), Nałęcz, Giec- Młyński (56' Paninski);