Menu

Piaski Wąglikowice znikają z piłkarskiej mapy Wyróżniony

fot. archiwum fot. archiwum

Piaski Wąglikowice nie wystąpią wiosną w rozgrywkach V ligi – taką decyzję podjęły władze klubu z Wąglikowic. Po pięciu latach istnienia, klub z gminy Kościerzyna znika z piłkarskiej mapy.

Piaski po zmianach w sztabie szkoleniowym oraz kadrze latem 2015 roku, w nie najlepszym stylu rozpoczęły sezon 2015/2016. Jesienne zmagania piłkarze oraz sympatycy z Wąglikowic wyobrażali sobie z pewnością zupełnie inaczej. Po odejściu Tomasza Bąkowsiego, stanowisko trenera zostało powierzone Tomaszowi Romanów.

- Z pewnością jesień nie była dla nas udana, ale każdy z moich zawodników, który wybiegał na boisko, dawał z siebie maksimum możliwości. Zawsze walczyliśmy najlepiej, jak mogliśmy. Jak pokazały jednak wyniki na koniec roku, to było za mało, aby myśleć chociaż o środku tabeli – mówi Tomasz Romanów.

Już od jakiegoś czasu można było usłyszeć, iż część zawodników zamierza zmienić piłkarskie otoczenie. Teraz stało się to jednak faktem.

- Na pierwszym treningu stawiło się tylko pięć osób – informuje trener Romanów. – Po kolejnych już rozmowach z zawodnikami, stwierdziliśmy, że nie będziemy dysponować kadrą, która byłaby w stanie rozegrać rundę wiosenną – dodaje Romanów.

W parze z zawodnikami zawsze idą finanse – czego nie da się ukryć.

- Brak zawodników do gry, a także niezbyt wysokie możliwości finansowe klubu złożyły się na taką sytuację. Próbowaliśmy jeszcze w ramach możliwości budżetu ratować V ligę dla Wąglikowic, prowadząc rozmowy z innymi zawodnikami, ale ostatecznie spełzły one na niczym – mówi prezes Piasków Wąglikowice, Edward Mehlich.

Znamienita większość piłkarzy znalazła sobie już nowe kluby, w których rozpocznie występy tej wiosny. Być może będzie to już definitywny koniec Piasków na piłkarskiej mapie, a być może – czego życzymy – klub zdoła się jeszcze odrodzić.

- Wielka szkoda tych pięciu lat budowania klubu i trudu wielu osób. Od nowego sezonu moglibyśmy rozpocząć tworzenie od nowa, od podstaw, czyli B-klasy, ale teraz jest jeszcze za wcześnie, aby wyrokować, czy tak się stanie – kończy z żalem naszą rozmowę Edward Mehlich.

Oby był to koniec smutnych informacji, dotyczących wycofania się drużyn z terenu powiatu kościerskiego z rozgrywek ligowych tej zimy. Wkrótce może się okazać, że do Piasków dołączy jeszcze jedna drużyna, która wycofa się z piłkarskiej rywalizacji...

Dodaj komentarz

Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum, treści naruszających obowiązujące prawo,zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje, zawierających treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich, dyskryminujące płeć, rasę, narodowość, język czy religię oraz nawołujące do przemocy, a także treści o charakterze reklamowym. Zabrania się również umieszczania na forum artykułów skopiowanych z innych mediów bez zgody ich autorów. Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum treści o charakterze komercyjnym, promującym ofertę komercyjnych stron www, produktów, usług itp. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu SportowaKoscierzyna.pl. Redakcja ani Wydawca nie ponoszą odpowiedzialności za publikowane treści. Administrator forum ma prawo usunąć całość lub część wpisów łamiących ten regulamin, a ich autorom zablokować możliwość uczestnictwa w dyskusjach na forum. Uczestnictwo w dyskusji, oznacza akceptację powyższego zapisu

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Facebook

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza akceptację wykorzystywania plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności - czytaj