Menu

Dobre zawody Gwiazdy z silnie wzmocnioną Chojniczanką II Wyróżniony

Po zaciętym i dobrym spotkaniu V-ligowa Gwiazda Karsin przegrała w Chojnicach z rezerwami I-ligowej Chojniczanki 1:2 (1:1). Warto podkreślić, iż w składzie gospodarzy wystąpiło kilku zawodników z I drużyny, występującej na zapleczu ekstraklasy.

W pierwszej połowie największe emocje miały miejsce dopiero na finiszu tej części pojedynku. Najpierw pierwszego gola dla chojniczan zdobył strzałem głową Jeremiasz Grela. Po chwili w „szesnastce” miejscowych faulowany był Marcin Wardyn i arbiter podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Artur Chrzonowski.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka i wydawało się, że gola na przełamania nieco bliżsi są karsinianie. Stało się jednak inaczej. W 65 minucie rzut karny wywalczyli gospodarze, lecz intencje strzelca wyczuł golkiper Sebastian Kartuszyński, który zdołał obronić uderzenie z 11 metra. 10 minut później team z Chojnic był już skuteczniejszy. Po strzale Patryka Mikity z okolic linii pola karnego, futbolówka znalazła drogę do siatki.

Z pewnością z przebiegu meczu remis byłby sprawiedliwym rozstrzygnięciem, jednak podopieczni Andrzeja Borowskiego nie mają co spoglądać już wstecz, a skupić się na najbliższym meczu, który rozegrany zostanie w sobotę (9.04) o godzinie 11:00, kiedy to Gwiazda przed własną publicznością zmierzy się z Wisłą Korzeniewo.