Menu

Wyjazdowa porażka Sokoła na inaugurację nowego sezonu Wyróżniony

Sokół Browar Kościerzyna na inaugurację rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn przegrał na wyjeździe z beniaminkiem Stalą Gorzów 20:25 (8:14).

Mecz rozpoczął się od skutecznych interwencji bramkarzy z obu stron, jednak od 3. minuty powoli swoją przewagę zaczęli budować gospodarze, którzy w 12. minucie wyszli na 4-bramkowe prowadzenie (6:2) i ta różnica bramek utrzymywała się przez następne 12 minut, kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 11:7. W końcówce pierwszej połowy gorzowianie rzucili 3 bramki z rzędu, na co „sokoły” odpowiedziały jednym trafieniem autorstwa Mariusza Czai i do przerwy gospodarze prowadzili 14:8.

Po zmianie stron na parkiecie dominowała twarda walka w obronie i aż do 40. minuty oba zespoły zdobyły po zaledwie jednej bramce. Dodatkowo w 38 minucie wykluczony z dalszego udziału w zawodach został Łukasz Szala, który obejrzał bezpośrednio czerwoną kartkę po tym, kiedy z rzutu karnego trafił piłką prosto w twarz golkipera Stali. Kościerzynianie długo nie potrafili zmniejszyć 4-bramkowej straty. Co prawda kiedy tylko piłka wpadała do siatki miejscowych, Ci natychmiast odpowiadali golem. Wydawało się, że przełomowy moment może nadejść w 51. minucie, kiedy to po rzucie Macieja Reichela Sokół tracił do rywala tylko 2 bramki (18:16). Niestety, ale po chwili nastąpiła błyskawiczna odpowiedź gorzowian, którzy odzyskali 4-bramkowe prowadzenie (20:16). Do końca spotkania Sokołowi nie udało się już zbliżyć ponownie choćby na dwa trafienia, a gospodarze kontrolując przebieg spotkania, wygrali ostatecznie 25:20.

W najbliższą sobotę (17.09) w kościerskiej hali „Sokolnia”, Sokół podejmie kolejnego beniaminka –GKS Żukowo. Początek o godzinie 18:00.